Baden-Baden je světoznámé lázeňské město, kde se v roce 1936 Walter Friedmann rozhodl propojit léčebné lázeňské kúry a péči o pokožku obličeje s produkty vyrobenými pouze na přírodní bázi, vycházejíc přitom ze svého intenzivního výzkumu účinků bylin.

Přelomovým rokem se stal rok 1939, kdy Walter Friedmann založil rodinnou firmu s vlastním vývojem a výrobou kosmetických produktů, kterou nazval Cosmétique Sans Soucis. V témže roce, v blízkosti zámku Sans Soucis, otevřel také první kosmeticky salon „Friedmann moderní kadeřnické umění a novodobá kosmetika“.

Šedesátá léta nastolila zcela nový směr ve vývoji kosmetiky. Zvýšil se celosvětový zájem o přírodní kosmetické produkty s více koncentrovanými účinnými látkami, než tomu bylo doposud. Pro Waltera Friedmanna tak nadešel ten správný okamžik uvést na trh zcela nové kosmetické řady pod názvem BIODROGA. Spojil tak naprosto originálně dvě oblasti: BIO = biologicky a DROGA = rostlinný původ. Jedinečný systém produktů BIODROGA na přírodní bázi byl poprvé úspěšně představen veřejnosti v roce 1959 na mezinárodním kongresu CIDESCO v Luzernu ve Švýcarsku. Na podkladě originality i vysoké kvality tak vykročila kosmetická značka BIODROGA svou vlastní cestou!

Již 55 let historie značky BIODROGA přineslo mnoho dodnes uznávaných inovací. V sedmdesátých letech to bylo zakomponování přírodního kolagenu do protivráskových produktů. V osmdesátých letech se realizovalo první použití aktivní složky Repair Complex.

Za obrovský přínos v kosmetickém průmyslu byla značka BIODROGA již několikrát oceněna pro mimořádnou kvalitu produktů i jejich vysokou účinnost. V letech 1994 a 1995 obdržela celosvětové ocenění PRIX LES NOUVELLES ESTHETIQUES. Nejnovějším úspěchem v roce 2012 bylo udělení prestižní mezinárodní ceny SPA DIAMOND AWARD.

Dodnes celosvětově uznávaná obchodní značka nese název BIODROGA INSTITUT. Výzkum, výroba i inovace všech produktů probíhají v moderně vybavených laboratořích stále v Baden‑Badenu. Na jejich realizaci se přímo podílí řada odborníků z oblasti biochemie, dermatologie i biotechniky z celého světa. Velký důraz je kladen především na výběr i kvalitu používaných přírodních látek a precizní průběh výrobního procesu, a to dle přísně dodržovaných směrnic Good Manufacturing Practice (mezinárodní farmaceutický standard).

BIODROGA INSTITUT stojí dlouhodobě v popředí kosmetického průmyslu a je v současnosti distribuována do více než 60 zemí světa.